Hlídková služba obcí

[Úvodní stránka]  Organizační část > Činnost a jednání povodňové komise >

Hlídková služba obcí

K zabezpečení monitoringu a hlásné povodňové služby organizují povodňové orgány obcí hlídkovou službu.

Hlídkovou službu bude v obcích provádět pověřený pracovník obecního úřadu, člen JSDH nebo jiná osoba. Tato osoba by měla být členem povodňové komise obce a mělo by být v POVIS její zařazení do hlídkové služby u ní uvedeno, aby mohla být kontaktována i povodňovým orgánem ORP.

Hlídková služba nastupuje na výzvu předsedy povodňové komise nebo podle vlastního uvážení. O kontrole vede záznamy. Ve svých hlášeních uvádí datum, hodinu, místo kontroly, zjištěný stav (výška hladiny apod.). Povinností hlídky je kontrolovat vyvíjející se situaci, odstranit drobné závady ihned anebo vyslat pracovní skupinu, případně si prostřednictvím komise vyžádat pomoc správce toku a KOPIS HZS (vyslání JSDH).

Hlídková služba sleduje zejména vodní stavy v hlásných profilech na území obce a stav koryta v místech omezujících odtokové poměry.

hmtoggle_arrow1ORP Mariánské Lázně

Organizační část > Činnost a jednání povodňové komise > Hlídková služba obcí

stránka c_org_cinnost_hlidkova_sluzba.htm aktualizována: 01.06.2023, publikována: 08.12.2023