Popis průběhu povodně na Kosovém potoce v obci

[Úvodní stránka]  Věcná část > Druh a rozsah ohrožení povodněmi > Záplavová území v obci >

Popis průběhu povodně na Kosovém potoce v obci

Velkou Hleďsebi obtéká Kosový potok od severního okraje k jihu přes zarostlý mokřad v poměrně široké nivě toku. Na pravém břehu se nachází zastavěné území obce Velká Hleďsebe. Nad mostem 2114-3 se na pravém břehu nachází několik větších domů a blíže ke korytu zahrádky s kůlnami a přístřešky. Ty mohou být díky své poloze zaplaveny. AZZÚ se drží na rozhraní těchto zahrad a nenachází se v ní žádný objekt.

Pod mostem je na pravém břehu areál podniku prádelny, který leží mimo AZZÚ, nicméně nelze vyloučit jeho částečné zaplavení hladinou Q100 skrz starší boční zeď s nejistou těsnící funkcí.

Na levém břehu, tedy již v Mariánských Lázních se v daném úseku nenachází žádná zástavba. Pod Velkou Hleďsebi teče potok již místní částí Mariánských Lázní - Hamrníky.

Věcná část > Druh a rozsah ohrožení povodněmi > Záplavová území v obci > Popis průběhu povodně na Kosovém potoce v obci

stránka Popis-prubehu-povodne-na-Kosov.htm aktualizována: 09.10.2018, publikována: 12.11.2023