Zpráva o povodni

[Úvodní stránka]  Organizační část > Dokumentace a vyhodnocení povodně >

Zpráva o povodni

Povodňové orgány města a obce s rozšířenou působností Mariánské Lázně a účastníci ochrany před povodněmi, jimž je to zákonem uloženo, zpracovávají zprávu o povodni, při které byla vyhlášena povodňová aktivita (2. nebo 3. stupeň), došlo k povodňovým škodám nebo byly prováděny povodňové zabezpečovací a záchranné práce.

Povodňové orgány provádějí vyhodnocení povodně, které obsahuje rozbor příčin a průběhu povodně, popis a posouzení účinnosti provedených opatření, věcný rozsah a odborný odhad výše povodňových škod a návrh opatření na odstranění následků povodně.

Povodňové orgány obcí předkládají zprávu o povodni do 3 měsíců povodňovému orgánu obce s rozšířenou působností Mariánské Lázně. Povodňový orgán obce s rozšířenou působností Mariánské Lázně soustřeďuje zprávy o rozsahu a výši povodňových škod, posuzují účelnost provedených opatření a zpracovává souhrnnou hodnotící zprávu o povodni. Podniky Povodí po povodni vyžadují zprávy od povodňových orgánů obcí s rozšířenou působností a správců vodních toků, zpracovávají souhrnnou zprávu za povodí a předkládají ji povodňovým orgánům krajů a Ministerstvu životního prostředí,

Správci drobných vodních toků zpracovávají zprávu o povodni na základě provedené prohlídky vodního toku. Ve správě dokumentují zjištěný rozsah a výši povodňových škod a posuzují účelnost provedených opatření.

Subjekty, které mají tuto povinnost, zpracovávají zprávu o povodni do 3 měsíců po proběhnutí povodně. V případě rozsáhlejších dokumentačních prací se provede doplňkové vyhodnocení do 6 měsíců po ukončení povodně.

Další informace: Osnova zprávy po povodni

Organizační část > Dokumentace a vyhodnocení povodně > Zpráva o povodni

stránka c_evidence_zprava.htm aktualizována: 12.12.2022, publikována: 08.12.2023