Povinnosti a ochrana majetku soukromých subjektů a obcí

[Důležité stránkySystém povodňové ochrany >

Povinnosti a ochrana majetku soukromých subjektů a obcí

Jednou z nejdůležitějších zásad Strategie je povinnost každého chránit přiměřeně svůj majetek před povodněmi svými silami a prostředky.

Zákon č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon) ve znění pozdějších předpisů v hlavě IX upravuje práva a povinnosti fyzických a právnických osob a kompetence povodňových orgánů a dalších účastníků ochrany před povodněmi.

Nebezpečí povodně a povodně mohou nastat a v budoucnu patrně nastanou. Nelze je opatřeními prováděnými na ochranu před povodněmi ani jinak vyloučit. Lze pouze minimalizovat jejich škodlivý vliv. Vodní zákon proto ukládá povinnost všem subjektům provádět systematickou prevenci, zvyšovat retenční schopnosti krajiny a ovlivňovat průběh případných povodní.

Soubor: Povinnosti-a-ochrana-majetku-subj-a-obci.htm

Systém povodňové ochrany > Povinnosti a ochrana majetku soukromých subjektů a obcí

stránka aktualizována: 29.10.2018, publikována: 11.10.2019